Kolejne eksponaty od OSP Hel.

Dziękujemy drużynie Ochotniczej Straży Pożarnej w Helu za przekazanie do zbiorów muzealnych kolejnych cennych zabytków. Dwa kompletne ubrania pszczelarskie oraz sprzęt pożarniczy urozmaicą wystawy naszego Muzeum.

Już od długiego weekendu majowego zapraszamy do odwiedzania oddziałów Helskiego Kompleksu Muzealnego, gdzie w ramach wystaw stałych można będzie obejrzeć przekazane przedmioty. Zabytkowy sprzęt gaśniczy w Muzeum Obrony Wybrzeża, mundury i ich elementy we Wieży Kierowania Ogniem, natomiast wszelkie zabytki etnograficzne przekazane przez Strażaków, w tym również ubranie pszczelarskie, w Muzeum Helu. Ponadto w Plenerowej Galerii Rzeźby Muzeum Helu zapraszamy do podziwiania uli figuralnych. Poniżej jeden z takich uli przedstawiający św. Ambrożego - patrona pszczelarzy.