Wiosna w Muzeum Helu - ciąg dalszy.

Dni nastały co raz cieplejsze i czuć już zbliżające się wielkimi krokami lato. Nim jednak rozgości się ono u nas na dobre, przypomnijmy sobie rozkwit wiosny w Ogródku Botanicznym w Muzeum Helu. Oto nasze Muzeum w swojej wiosennej odsłonie na kilku ukwieconych fotografiach :)

Kwitnący krzak forsycji - jeden z pierwszych zwiastunów wiosny, w tle model pierwszej helskiej latarni - blizy.

Żonkile oraz narcyzy na jednej z wczesnowiosennych rabat.

W odcieniach fioletu - kwitnący krzew krzewuszki oraz wczesnowiosenne kwiaty - hiacynty i fiołek wonny.

Po murze z uporem wspinają się pędy cytryńca chińskiego. W tym roku zakwitł obficie, czekamy więc na owoce w postaci drobnych, czerwonych kulek, które powinny się pojawić pod koniec lata. Pod nim ściele się dywan z barwinka pospolitego o skromnych i pięknych fioletowych kwiatach.

Dwie fazy kwitnienia laurowiśni - po lewej widoczne drobne pączki kwiatowe, po prawej laurowiśnia w pełnym rozkwicie tworzy wysokie, wzniesione kwiatostany obsypane drobnymi, białymi kwiatuszkami.

Ukwiecone drzewa i krzewy w Ogródku Botanicznym okalającym Muzeum Helu uprzyjemniają spacer muzealnymi alejkami.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin. Muzeum obecnie otwarte jest od poniedziałku do soboty w godzinach 10-18.