Ławeczka PRZYJACIELA HELU

W czerwcu na ulicy Wiejskiej w Helu, niedaleko budynku Poczty, stanęła ŁAWECZKA PRZYJACIELA HELU ufundowana przez nasze Muzeum.

Ławeczki w kształcie łodzi pojawiły się na ulicy Wiejskiej z inicjatywy Burmistrza Helu - pana Mirosława Wądołowskiego oraz helskich przedsiębiorców, restauratorów, pracowników sektoru kultury oraz wszystkich, którzy poprzez ufundowanie ławeczki chcieli w ten sposób wyrazić sympatię dla naszego miasta oraz je odwiedzających.

Każda ławeczka posiada tabliczkę, na której obok informacji kto jest fundatorem danej ławeczki znajduje się motto przez niego wybrane.

Naszej ławeczce patronują słowa p. marszałka Józefa Piłsudskiego, jakże ważne w naszej codziennej pracy:

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości"

Ławeczka "Przyjaciela Helu" na ulicy Wiejskiej oraz dyrektor Helskiego Kompleksu Muzealnego p. Wojciech Waśkowski.